UniCarriers 160DTFVXE795UMS
POA
Product category / Group
Reach trucks
Brand / model
UniCarriers 160DTFVXE795UMS
Mnftr year
2021
Hour meter reading
3,112 h
Location
Enschede
Country
Netherlands
Mascus ID
C413DAEE
DETAILS
Internal stock no.
UE-441568
Manufacturing / Serial number
UMS231346
Maximum lift capacity
1,600 kg
Maximum lift height
7,950 mm
Drive height
3,190 mm
Fork length
1,150 mm
Battery brand
Celectric
Battery voltage
48 V