MultiQuip WHISPERWATT DCA56SPXU2
Product category / Group
Gas Generators
Brand / model
Mnftr year
2010
Hour meter reading
379 h
Location
Houston, Texas
Country
United States
Mascus ID
A34C4C21
DETAILS
Manufacturing / Serial number
874027
Internal stock no.
engine output
71.3 kW (97 hp)
Other information/spec
Description: EPA Tier 3 Isuzu 4JJ1X Diesel Engine, 62 kW Standby / 56 kW Prime, 379 Hours Since New, Load Bank Tested, Trailer Can Be Added at Add'l Cost Enginemake: Isuzu Enginemodel: 4JJ1X Fueltype: Diesel Shippinglength: 98 Shippingwidth: 37 Enginerebuilt: 0 Shippingheight: 55 Shippingweight: 3418